یک چیز سرجایش نیست

در طول نیم قرن گذشته یا بیشتر، تغییری در شکل پاسخگویی بدن­ها و مغز­های ما نسبت به غذا به وجود آمده است. در نتیجه ما به عنوان یک گونه درحال چاق­ شدن هستیم و به نظر می­رسد هیچ میزانی از تحصیلات و تلاش در این راه سودی ندارد.

این آمار به همان اندازه که فکر می­کنید بد هستند. تقزیبا 2 هزارمیلیون نفر در سراسر جهان دارای اضافه وزن هستند و 600 میلیون نفر از آن­ها چاقند. تنها در ایالات متحده 108 میلیون نفر رژیم غذایی دارند. این رقم توسط موسسه کنترل رژیم غذایی و کاهش وزن آمریکا ارائه شده است، که تنها شمار افرادی را که به صورت فعال برای خدمات و محصولات مرتبط با رژیم غذایی هزینه می­کنند، مشخص می­کند. این مرکز تمام افرادی را که سعی می­کنند خودشان به طور مستقل کمتر بخورند یا نکات مربوط به سلامتی را رعیت کنند به شمار نمی­آورد.

امروزه در کشورهای درحال توسعه چاقی مشکلی بزرگ­تر از سوءتغذیه است. خاور میانه دارای بالاترین سرانه­ی دیابت نوع 2 در جهان است: 20درصد از جمعیت افراد بالغ. ترکیب عواملی چون اقلیم گرم،ممنوعیت مصرف الکل، و درآمد بالا و قابل خرج منجر به  این می­شود که مردم نوشیدنی­های غیرالکلی مانند نوشابه مصرف کنند_ گاهی تا چهار یا پنج بطری نوشابه در روز. بووووم. دیابت نوع2.

نتایج حاصل از این مشکل نمی­تواند وحشتناک­تر از این باشد: 63درصد از مردم به علت بیماری­های مربوط به رژیم غذایی، مانند بیماری­های قلبی، سرطان، دیابت و سکته دچار مرگ نابهنگام می­شوند. براساس برآورد مجمع جهانی اقتصاد در 20 سال آینده کشورهای توسعه یافته 47 تریلیون دلار صرف بیماری­هایی خواهند ­کرد که حاصل رژیم صنعتی جهانی هستند. درواقع داریم به دست خودمان خودمان را بیمار و البته فقیر می­کنیم.

ادامه مطلب 

خواص مواد غذایی

برنامه غذایی

اشپزی