مهر, 1399 بدون نظر لاغری

تناسب اندام و لاغری از راه ماساژ درمانی

همه ی ما از تاثیرات ماساژ درمانی و تاثیرات آن در لاغری شنیده ایم، اما آیا ماساژ در لاغری و تناسب اندام تاثیری دارد! اگر شما هم کنجکاو هستید تا راهِ لاغری از راه ماساژ را بیابید پس با من همراه باشید تا از لاغری با ماساژ درمانی بیش تر بدانیم. یکی از بهترین و موثرترین روش های برای آب کردن چربی های بدن ماساژ درمانی است.

ماساژ بدن و تاثیر آن بر تناسب اندام و لاغری

برای اینکه به اهمیت ماساژ و تاثیر آن بر تناسب اندام پی ببریم، بهتر است بدانید که یکی از ماساژ درمانی ریشه‌ی تاریخی در درمانِ بیماری های مختلف داشته است. به تمام کسانی که دارای اضافه وزن هستند و تناسب اندام خودشان را از دست داده اند پیشنهاد می کنم که ماساژ درمانی را حتی یک بار هم که شده امتحان کنند.

همه ی ما به خوبی از این موضوع با خبر هستیم که ماساژ به بدن انسان حس خوبی را منتقل می کند و در بدن رفع استرس و فشار ذهنی را به همراه دارد. ماساژ درمانی از راحت ترین و لذت بخش ترین روش های درمانی برای کاهش وزن است.

مطمئناً در اطرافیان شما تعداد بسیاری افراد هستند که توانسته‌اند با ماساژ درمانی، آسیب های عضوی خود را ترمیم کنند و حتی دیسک کمر و از این قبیل ناراحتی ها را هم درمان کنند. اما این اتفاق چگونه رخ می دهد؟

ماساژ درمانی چگونه به لاغری بدن منجر می شود؟

Wellness_massage_LotusBalans-1024x682-1.jpg

طبق گفته ی متخصصین و کارشناسان، ماساژ ها با تاثیر بر متابولیسم یک عضو علاوه بر افزودن سرعتِ سوخت و ساز عضو، خون رسانی را افزایش می دهند.

از چه ماساژی برای تناسب اندام و لاغری استفاده کنیم؟

برای این که بتوانیم پاسخ درستی به این سوال داده باشیم، باید دانست که چند نوع ماساژ وجود دارند و کاربرد هر کدام از آنها چیست؟ بر اساس نتایج به دست آمده، 3 نوع ماساژ برای درمان چاقی و اضافه وزن وجود دارد.

1.ماساژ آروماتراپی:

Wellness_massage_LotusBalans

ماساژ آروماتراپی به گونه ای خاص و عجیب عمل می کند. به این صورت که این ماساژ باعث می شود که میل شما به غذا خوردن کاهش یابد،

بله، شاید بسیار عجیب و حیرت آور باشد. اما خاصیت منحصر به فرد این نوع ماساژ در همین کار است.

ماساژ آروماتراپی به چه صورتی انجام می شود؟

ماساژ آروماتراپی، گونه ای خاص از ماساژ می باشد که کاربرد اصلی آن در کاهش وزن است و از ادویه ها، میوه ها، برگ ها و دانه ها در آن استفاده می شود.

تجربه ی استفاده از این ماساژ در افراد بسیار موثر واقع شده به گونه ای که،

نظر افراد بعد از استفاده از این ماساژ که توانسته‌اند چاقی و اضافه وزن خود را کاهش دهند، بدین گونه بوده است:

بعد از انجام ماساژ بهتر می توانستیم بخوابیم و درد های ماهیچه ای ما نیز از بین رفت.

فواید ماساژ آروماتراپی:
  • تقویت روحیه
  • کاهش اضطراب و استرس
  • از بین رفتن تنش های عضلانی
  • تسکین دهنده و آرامش دهنده درد
حالا این ماساژ چگونه به لاغری و تناسب اندام ما کمک می کند؟

این ماساژ با تاثیر بر عصب های بدن به ما اجازه می دهد تا خوابی راحت داشته باشیم. از تاثیرات دیگر آن راحتی بدن و رفع استرس است که به همین وسیله، به لاغری شما کمک می کند.

2.ماساژ لنفاوی:

default-massage-centres-for-men-7.jpg

همان طور که از نام این ماساژ پیدا و واضح است. ماساژ لنفاوی باعث افزایش سوخت و ساز بدن شما می شود و با این کار سموم بدن و نمک های اضافی بدن را می سوزاند و در لاغری شما کمک می کند.

کاهش استرس و رفع اضطراب از دیگر فواید این ماساژ می باشد. اگر این ماساژ به درستی انجام بگیرد به تدریج برنامه غذایی و سبک زندگی شما را عوض می کند. به طوری که از از خوردن خوراکی های ناسالم و میان وعده های اضافی منصرف می شوید و غذای ناسالم را برای همیشه ترک می کنید. افرادی که دچار مصدومیت‌ها و زخم های ورزشی هستند از این ورزش استفاده می کنند تا هر چه سریع تر ریکاوری آن ها انجام شود و به ورزش حرفه ای خود بازگردند. اگر تصمیم به رژیم گرفتن کرده‌اید حتما این روش را امتحان کنید.

3.ماساژ شکم:

ob_b59891_mumbaimassageservices

 

ماساژ شکم بهترین و موثر ترین روش برای نابودی و از بین بردن سموم بدن است. با انجام این ماساژ، سوخت و ساز بدن شما به شدت افزایش می یابد و سیستم گوارشی شما بهتر کار می کند. این روش از دیدگاه کارشناسان، بهترین روش برای به دست آوردن سبک زندگی سالم و تندرست میباشد. از نظر طرفداران ماساژ شکم، با این نوع ماساژ حال شما بهتر خواهد شد و انرژی زیادی خواهید گرفت.

فواید ماساژ برای لاغری:

1.افزایش گردش خون :

ماساژ کامل و صحیح بدن، به طور خاص برای کمک به کاهش وزن طراحی شده است و خون بیشتری را به بافت ها به یکدیگر منتقل می کند. با افزایش گردش خون در بدنتان، سوخت و ساز بدن شما افزایش می یابد و کاهش وزن شما به سرعت اتفاق می افتد.

2.نرم کردن ماهیچه ها :

ماساژ کاهش وزن به نرم کردن بدن شما به خصوص ناحیه ماهیچه ای کمک خواهد کرد.

فواید ماساژ برای لاغری

رهایی از استرس:

افراد زیادی دچار اضافه وزن می شوند، چون استرس دارند. استرس اغلب منجر به پرخوری می شود که در نهایت به افزایش وزن بدن منجر خواهد شد و بنابراین بهتر است از استرس ها و ناراحتی ها دور بمانید تا سلامتی خود را هر چه بیش تر حفظ کنید.

اعتماد به نفس:

اغلب افرادی که در لاغر شدن به مشکل بر می خورند به این علت است که اعتماد به نفس کافی را برای لاغر شدن ندارند. اما شما با ماساژ درمانی می توانید تا حدِ زیادی اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

نکته مهم در ماساژ درمانی

  • ماساژ درمانی را در در مراکز غیرمجاز و بدون نظر کارشناس انجام ندهید.

در مراکز غیر معتبر و بدون استاندارد، ماساژ درمانی انجام ندهید زیرا ماساژدهنده باید به کاربرد صحیح، موارد ممنوعیت ماساژ، احتیاط های لازم و تکنیک مناسب آگاه باشد ، در غیر این‌صورت ماساژ در مراکز غیرمجاز موجب افزایش درد، تشدید بیماری و… می شود.

  • برای شروع کردن ماساژ لاغری ابتدا به محیط آرام و ساکت نیاز دارید تا بدن شما برای دریافت هر چه بهتر ماساژ آماده شود. برای بهتر انجام شدن هر چه بهتر ماساژ و درمان سریع تر می توانید از روغن های گیاهی و موسیقی هم استفاده کرد.
  • ماساژ را می توانید با روغن های گیاهی و یا ژل های لاغری شروع کنید تا بتوانید از ماساژ لذت بخش تری استفاده کنید.

هدف از انجام ماساژ درمانی

ماساژ عمقی برای گرفتگی عضلات انجام می گیرد و میتوانید در هنگام بروز درد در بدنتان از ماساژ درمانی استفاده کنید. ماساژ به منظور کاهش درد بدن به صورت موقت، رفع اضطراب شما، در درمان افسردگی، تنظیم فشار خون، افزایش ترشح اندورفین در بدن، بهبود جریان خون بدن، کمک به بدن برای خوابی آرام و راحت انجام می شود. همچنین ماساژ به گردش سریع مواد غذایی در خون کمک می کند و سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد.

بعد از ورزش کردن، ماساژ کمک می کند تا دریافت ریزمغذی ها در بدن و ترمیم عضلات بدن شما به خوبی انجام بگیرد. ماساژ کمک می کند تا با افزایش جریان خون بدن، مواد زاید و اضافی همانند اسیدلاتیک ها و اسیدکربنیک که بعد از ورزش در عضلات جمع می شوند، در بدن بسوزند و از بدن ما دفع شوند.

ماساژ درمانی چگونه به لاغری کمک می کنند؟

ماساژ در بدن باعث می شود کاهش بافت چربی هر چه بهتر در بدن ما صورت بگیرد و با افزایش جریان خون در بدن ما سموم را دفع می کند. ماساژ درمانی از بهترین روش ها برای درمان اضافه وزن است که از استرس ها و دغدغه‌ی ما می کاهد و با اینکار سرعت چربی سوزی را در بدن افزایش می دهد. اگر می خواهید بدنی سالم برای خود داشته باشید، ماساژ درمانی و تاثیر عالی آن را در تناسب اندام دستِ کم نگیرید.

استرس چگونه به افزایش وزن کمک می کند؟

اگر شما هم اضافه وزن دارید، باید بدانید که استرس ها علاوه بر تاثیرات منفی خود می توانند به پر خوری و افزایش وزنتان منجر شوند. اگر تصمیم دارید از وزن خود کم کنید و لاغر شوید باید این موضوع را رعایت کنید که استرس ها و دغدغه های کاری را به هیچ وجه با خود به خانه نیاورید. هر چند شما برای لاغر شدن از ورزش های سنگین و رژیم های غذایی استفاده کنید باز هم نیاز دارید که استرس ها را از خود دور کنید و آرامشی برای خود ایجاد کنید. ماساژ از بهترین و موثر ترین راه ها برای کاهش استرس بدن است و به تناسب اندام و لاغری منجر خواهد شد.

مهم ترین گام برای کاهش وزن و لاغری

راه های زیادی را برای لاغری و کاهش وزن به شما پیشنهاد دادیم از رژیم غذایی و ورزش تا تاثیر ماساژ برای درمان چاقی. اگر می خواهید مانند همه ی مردم لاغر شوید، در مهمانی ها و عروسی ها از دیگران خجالت نکیشید، دیگر مجبور نباشید از غذاهای سبک و بد مزه بخورید و هر آن چیزی که افراد چاق با آن رو‌ به رو می شوند را برای همیشه از خود دور کنید باید بدانید که مهم ترین گام اساسی برای لاغری شما، تصمیم و عزم و اراده‌ی شماست.

اگر قصد دارید تا از وزنِ خود بکاهید و به وزن مناسب و تناسب اندام دلخواه خود برسید فقط کافیست این هدف ارزشمندتان را با اراده و عزمی جدی آغاز کنید تا به شما بگویم که تاثیر اراده در این مسیر چقدر بالاست. در این راه بسیاری مشاوره های غلط به شما داده می شود و شما را از مسیر خود دور می کند. رژیم های سنگین و ورزش های دشوار راهی درست برای درمان نیستند و به سلامتِ بدن شما آسیب می زنند. اگر نمی دانید چگونه باید لاغر شوید من به شما راه های اصولی و اساسی درمان اضافه وزن را آموزش می دهم و شما را در این راه یاری می دهم تا بتوانید هر چه سریع تر از وزنتان بکاهید و به زندگی سالم بازگردید.

سخن پایانی:

اگر چه هنوز هم می توان بهترین روش برای لاغری و تناسب اندام را در ورزش کردن و رژیم غذایی پیدا کرد اما برای افرادی که می خواهند به راحتی از وزن خود بکاهند و سلامتی خود را باز پس گیرند، استفاده از ماساژ لاغری در این راه بسیار کمک خواهد کرد. با استفاده از ماساژ درمانی، در اول ماجرا، استرس ها و دغدغه ها از بدن دور می شوند و بدن آماده برای لاغر شدن و تناسب اندام می شود و بعد از آن در زمینه ی لاغر شدن و تناسب اندام بسیار به کمک ما می آید و در این راه به ما کمک می کند.

اگر تصمیم شما برای کاهش وزن و تناسب اندام قطعی است، تا پایان راه در کنار شما عزیزان ایستاده ام و کمک خواهم کرد تا با روش های اصولی از اضافه وزن خود بکاهید.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *