مهر, 1399 بدون نظر برنامه غذایی

راه های مراقبت از بدن

مهم ترین آرزوی هر انسانی در ابتدا حفظ سلامتی بدن است، زیرا همه ی ما به خوبی می دانیم که اگر سلامتی خود را از دست دهیم قادر به انجام کاری نیستیم، تا زمانی که سلامت بدن ما به خطر نیفتد، اهمیت و نعمتِ سلامت بدن به ما ثابت نمی شود، این مسئله را همه ی ما به خوبی می دانیم که افرادی که سلامت خود را از دست می دهند، حاضرند همه ی چیزی را که دارند را بدهند تا بارِ دیگر به سلامتی بدن خود بازگردند.

در نزدیکان، اطرافیان و خانواده ی ما بار ها با از دست رفتن سلامتی بدن یکی از اعضای خانواده شاهد نگرانی و پریشانی تمام اعضای خانواده هستیم، پس نباید مراقبت از بدن را فراموش کرد!!!

سلامتی شما بزرگترین نعمت و دارایی شماست، توصیه ی من به شما این است که موارد زیر را در راه مراقبت از بدن جدی بگیرید.

رفتار های پرخطر را برای همیشه ترک کنید

AdobeStock_207081524-830x526-1.jpeg

بعضی از عادت های خطرناک ما هم برای جسم و هم برای روح ما ویرانگر و خطرناک است، این عادت ها تا مدت های طولانی سلامتی بدن ما را به خطر می اندازد، با ترک این عادت ها یک گام به سلامتی نزدیک تر شوید.

 • سیگار کشیدن را ترک کنید.
 • از نوشیدنِ نوشیدنی ‌های الکلی بپرهیزید.

درست است که ترک این عادت ها بسیار مشکل است، اما باور داشته باشید که شما قادر به انجام این کار و ترک این عادت های خطرناک هستید.

 • آب زیاد بنوشید

15-Health-Conditions-That-May-Benefit-From-a-Ketogenic-Diet-1.jpg

پزشکان و متخصصان توصیه کرده اند، بزرگسالان علاوه بر نوشیدن چای، شیر و قهوه در طول شبانه روز یک لیتر یا بیش تر از آن آب بنوشند(توصیه شده: 6 تا 8 لیوان)

همانطور که به خوبی از آن آگاه هستید، آب دمای بدن را در دمای مناسبی نگه می دارد و به بدن در راه دفع و سوزاندن سموم کمک فراوانی می کند، نوشیدن آب در صبح را فراموش نکنید.

 • غذای سالم و مناسب بخورید

vegetables_759_thinkstockphotos

با نگاه به نوع کار شما، صبحانه ای مناسب است که حاوی مواد ارگانیک و طبیعی باشد و انرژی و سلامت شما را تا زمان نهار نگه دارد، زمانی که پزشکان برای خوردن شام مناسب می دانند چیزی بین 5 تا 8 بعد از ظهر است.

اگر برنامه ی غذایی ثابت دارید بدن شما از سلامتی بهتر و مراقبت بیش تری بهره می برد،

این موضوع را به خاطر داشته باشید که همه ی چربی ها سلامت بدن شما را به خطر نمی اندازند،

روغن هایی همانند ماهی آزاد، تن ماهی و خوراکی هایی مثل آجیل و روغن زیتون در سلامت شما مفید هستند.

 • یک رژیم غذایی سالم داشته باشید

یک رژیم غذایی عالی و مرتب، سطح قند خود شما را به دقت تنظیم می کند، کلسترول شما را کاهش می دهد و به روده ها در سلامتی کمک می کند.

یک رژیم غذایی به تنظیم وزن شما کمک می کند و همه ی آن چیزی است که شما برای سلامتی هر چه بیش تر به آن احتیاج دارید،

نیازی به داشتن رژیم های سنگین و خطرناک نیست، با اینکار به سلامتی خود آسیب زیادی می زنید، رژیم غذایی و تاثیر آن بر کاهش وزن را از اینجا بخوانید.

 • تقویت سیستم ایمنی بدن

ccover-2.jpg

تقویت سیستم ایمنی بهترین راه برای پیشگیری در مریضی و ناخوشی است،

کسی که سیستم ایمنی ضعیفی داشته باشد نمی تواند عادت های سالم خود را حفظ کند و سطح انرژی بالایی در خود برای سلامتی ببیند.

 • زمان بیشتر از نور خورشید استفاده کنید

ask-glass-superJumbo.jpg

اکثر ما با توجه به نوع کار و فعالیت، بیش تر وقت خودمان را با محیط های سربسته و تاریک سپری می کنیم، عدم رسیدن نور کافی به بدن باعث می شود تا سلامتِ استخوان ها تامین نشوند و کمبود ویتامین D به مشکلات استخوانی منجر و سلامت بدن ما به خطر بیفتد.

کارشناسان و متخصصین توصیه کرده اند حداقل 10 تا 15 دقیقه از نور خورشید بهره ببرید.

افزایش زمان برنامه های ورزشی و تمرینات بدنی با کاهش افسردگی و احساس کسالت همراه می باشد و به شادی و خوشحالی شما کمک زیادی می کند،

ورزش و پیاده روی استرس ها و نگرانی های ما را کاهش می دهد و تاثیر زیادی را می تواند در سلامتی بدن ایجاد کند.

 • ورزش کنید، هر چقدر بیش تر بهتر

2982725.jpg

یکی  از ورزش هایی که همه ی انسان ها می توانند انجام دهند و هیچ هزینه ای برای آن ها به همراه ندارد، آهسته پیاده روی کردن است، یک کیلومتر پیاده روی کردن به صورت آهسته، تاثیر بسیار زیادی بر سلامت شما دارد، به جای استفاده از آسانسور در بالارفتن، از پله ها استفاده کنید تا تاثیر آن را در سلامتی ببینید، با این کار به سلامت قلب و گردشِ خون خود کمک می کنید.

 • زمان مناسب خواب را با چیزی عوض نکنید!!!

اگر خستگی زیادی را احساس می کنید و هر روز صبح زود با کسالت و خستگی به سرکار می روید،

به این علت است که زمان مناسب خواب را به خوبی استفاده نمی کنید،6 الی 7 ساعت خواب در ساعات 23 تا 7 صبح، در حفظ سلامت و مراقبت از بدن لازم است.

 • کیفیت خواب خود را بهبود دهید

اگر کیفیت خواب شما خوب نیست، هر چه زودتر به فکرِ درمان خود بیفتید زیرا خوابِ ناکافی و بی کیفیت به سلامتی شما آسیب وارد می کند؛

افرادی که نمی توانند بخوابند، درمان خواب با مواد غذایی را فراموش نکنند و از دارو ها و مواد شیمیایی برای درمان خود استفاده نکنند، زیرا در صورت عادت بدن به این مواد ترک آن ها کار دشواری است.

برای افرادی که نمی توانند به خوبی بخوابند و استراحت کافی داشته باشند، میوه ها و مواد غذایی زیادی وجود دارد که به صورت طبیعی شما را در داشتنِ خواب کافی و مناسب کمک می کند.

بادام ها

almond

بادام ها از بهترین منبع های غنی از منیزیوم هستند که حاوی ملاتونین بالایی هستند و به خوابی آرام برای سلامتی هر چه بیش تر کمک می کنند.

کیوی، خوابی بدون دغدغه و استرس

kiwi

فشار های روزانه و کاری خستگی و استرس زیادی به ما وارد می کنند به همین دلیل پیشنهاد می شود قبل از خوابیدن مصرف کیوی را فراموش نکنید،
کیوی به شما خوابی آرام هدیه می دهد و صبح شما را با انرژی همراه می کند.

هندوانه

waterlemon

آری، هندوانه از بهترین موارد و نکاتی است که به تامین آب بدن شما کمک می کند،

هر دو قاچ هندوانه معادل نصف لیوان آب به بدن ما وارد می کند، همچنین خوابی مناسب برای سلامتی را به همراه می آورد.

آناناس

 watermelon-fruit-sliced

آناناس را می توان خوشمزه ترین ماده ی خواب آور دانست که علاوه به کمک کردن در سلامتی به خوابیدن با کیفیت بدن کمک زیادی می کند.

نخود در سلامتی و خوابی آرام

نخود ها علاوه بر تاثیر مستقیم بر سلامتی با غنی بودن از ویتامین ب 6، نقش مهمی را در تولید سروتونین بدن ایفا می کند، نخود را به برنامه ی غذایی خود وارد کنید و خوابی آرام را برای خود فراهم کنید.

موز

موز حاوی پتاسیم است و پتاسیم ماده ای است که برای داشتن خوابِ آرام در بدن الزامی است.

یک خواب با کیفیت انرژی فوق العاده ای برای شروع صبح زیبا و بدون هیچ گونه استرس، دغدغه و ناراحتی به شما می دهد، خوابی آرام را به یک عادت در خود تبدیل کنید و تاثیرات آن را در کار و زندگی خود مشاهده کنید.

 • آشنایی با 4 نکته و راه برای مراقبت از بدن

نمی شود تمام سلامتی خود را به عهده ی پزشکان بسپاریم، پزشکان و متخصصان تنها در زمان درمان درد ها و ناخوشی های ما به کمک ما می آیند، آیا حاضرید تا در صورت سلامتی به پزشک مراجعه کنید!!!

باید بتوانیم بدنِ خود را هر چقدر بیش تر قوی کنیم و سلامتی بیش تری برای خودمان به دست آوریم تا در صورت ورود ویروس به بدن، بدن ما بتواند به خوبی از خود مراقبت کند.

آداب غذایی خوب و راه های مراقبت از بدن، سلامت ما را تا حدِ زیادی افزایش می دهند و مقاومت ما را در مقابل بیماری ها به همراه دارند، بیش تر اوقات تا به بیماری حادی دچار نشویم

نمی توانیم ارزش سلامتی را حس کنیم، با این 4 نکته از بدن خود هر چه بیش تر مراقبت کنید.

به غذا هایی که به سلامت شما آسیب میزنند، نه بگویید!!!

برای سلامتی هر چه بیش تر باید به بسیاری از غذاهای لذیذی که به خوردن آن ها عادت پیدا کرده اید، نه بگویید و یک بار با اینکه در جلوی آن ها هستید و

زمانی که تمایل به خوردن آن ها دارید، وسوسه ی این کار را در خود از بین ببرید و

خوردنِ آن ها را یک دفعه برای همیشه فراموش کنید.

تنفس را فراموش نکنید!!!

تنفس بر سلامت، قوت، انرژی و راحتی و سلامت ذهن تاثیر زیادی می گذارد، اکسیژن کافی برای بعضی از سلول های حیاتی بدن ما لازم هستند و اگر به آن ها اکسیژن کافی نرسد در شرایط بدی قرار می گیرند که به خستگی و بیماری بدن ما منجر میشود، کارشناس و محققان بر این موضوع تاکید می کنند که، تنفس صحیح و درست را یاد بگیرید و از سلامتی خود لذت ببرید.

وزن سالم داشته باشید

اگر بتوانید که وزن خود را متناسب نگه دارید و اضافه وزن خود را با رژیم غذایی و ورزش کنترل کنید، گامی بزرگ در سلامتی خود برداشته اید.

برای اینکار، موارد زیر را انجام دهید و از مراقبت بدن به خوبی برخوردار شوید:

فعالیت و حرکت بدنی را به زندگی خود اضافه کنید.

رژیمی از میوه ها، سبزیجات و غلات برای خود داشته باشید.

آهسته تر غذا را میل کنید و جویدن غذا را به خوبی انجام دهید.

از استرس های روزانه دوری کنید

اگر تمامی موارد بالا را رعایت کنید ولی استرس های روزانه را از خود دور نکنید باز هم سلامت بدن شما در خطر است،

استرس ها بدن ما را هر چه بیش تر با بیماری ها مواجه می کنند، سعی کنید مسائل کاری و نگرانی های روزانه را به همراه خود در خانه نیاورید،

هر چه قدر بهتر و بیش تر بتوانید آرامش خود را حفظ کنید، سلامتی را به خود و بدن خود هدیه داده اید،
استرس ها و نگرانی ها بدن و سیستم ایمنی را نابود می کنند و بدن ما را برای پذیرایی از ویروس ها و شروع ناراحتی ها و کسالت ها آماده می کنند،

چه فایده ای دارد که عمر خود را با استرس ها و ناراحتی ها سپری می کنید، برای اینکه سلامتی خود را به خوبی به همراه داشته باشید استرس ها و دغدغه های کاری را در محل کار خود نگهدارید.

سخن پایانی:

شاید تنها افرادی قدر و ارزش سلامتی را به خوبی درک کنند که اکنون در بیمارستان ها و یا درمانگاه ها وقتِ خود را سپری می کنند،

برای اینکه هیچ وقت بیمار نشویم راه های مراقبت از بدن را جدی بگیریم، این کار ها و روش ها حاصلِ تحقیقات بسیاری پزشکان و اساتید متخصص هستند،

یک بدن سالم می تواند در موفقیت ها و پیشرفت ها ما را یاری دهد و به لذت بردن هر چه بیشتر ما از زندگی کمک فراوانی می کند، سلامتی یک نعمت است، آن را به راحتی از دست ندهید.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *